Vnitřní tenkovrstvé omítky pastovité konzistence, připravené k okamžitému použití. Lze je aplikovat na všechny savé a porézní podklady (omítky, sádrokartony, betony, zdivo, stavební lepidla apod.).
Hlavní rozdíl je ve způsobu aplikace. Ruční aplikace – nerez. hladítkem nebo válečkem na stěrku. Strojní aplikace – s podporou vzduchu (šnekové omítačky) nebo Airless zařízení.
Devoskyt (1, 2, 3, 7, 9) – ručně nerezovým hladítkem, strojně s podporou vzduchu
Devoskyt Airless (1, 2, 7, 9) – Všechny druhy stříkacích zařízení (odkaz na airless aplikaci v apl. postupech), ručně nerezovým hladítkem
Devoskyt Válečková – ručně válečkem na stěrku nebo nerezovým hladítkem, všechny druhy stříkacích zařízení
Devoskyt S1 – ručně nerezovým hladítkem, všechny druhy stříkacích zařízení
Číslo vyjadřuje zrnitost výrobku a z toho vyplývající doporučenou sílu (tloušťku) nanášené vrstvy a oblast použití (finální vrstva, univerzální použití (finál + podklad), podkladová vrstva). Více info zde:
1, S1, Válečková = velmi jemná
2, 3 = jemná
7 = jemná + vlákna
9 = střední + vlákna
Ano, úplně všechny naše materiály lze aplikovat ručně.
Pro dokonalé hladký povrch se obvykle nanáší 2 vrstvy (podkladová vyrovnávací + finální). V případě potřeby je možné aplikovat i ve více vrstvách. Další vrstvu nanášíme až po úplném proschnutí vrstvy předešlé!
Vyrovnávací podkladová vrstva = 1 – 4 mm, v závislosti na množství spár, nerovnosti a zrnitosti podkladu.
Finální vrstva = 1 – 2 mm
Ano, všechny stěrkové hmoty lze bez problému společně kombinovat, používat a bez omezení na sebe vrstvit. Např.: Příprava podkladu – Devoskyt Airless 9; Vyrovnávací vrstva – Devoskyt 7; Finální vrstva – Devoskyt Válečková.
U omítek, stavebních lepidel, betonů, sádrokartonů apod. se pohybuje v rozmezí 1-3 Kg/m2. Při aplikaci přímo na zdivo (cihly, Ytong, pórobeton aj.) je spotřeba vyšší (cca 4 Kg/m2). Množství potřebného materiálu je závislé na kvalitě, zrnitosti, množství nerovností a spár podkladu.
Všechny stěrky vytvrzují po odpaření vody, 1 mm stěrkové hmoty vyschne za cca 12 hod. (při teplotě 20 °C a rel. vlhkosti vzduchu 60%). Další povrchové úpravy se provádí po úplném vytvrzení a vyschnutí, obvykle za 12 – 48 hod.
Ano, toto je velká výhoda stěrek Devoskyt. Nový a starý materiál se vždy dokonale spojí.
Ano, všechny naše stěrky jsou vysoce paropropustné (třída V1).
Ano, běžně se používají na stěny a stropy, kde nedochází ke stálému kontaktu s větším množství vody. Občasný kontakt s vodou nevadí.
Na trvalé vlhké podklady.
V ideální případě doporučujeme použít z výběru následujících materiálů:
1. Příprava podkladu (lokální vyrovnání nerovností, zatáhnutí praskliny apod.) – Devoskyt 7, 9; Devoskyt Airless 7, 9.
2. První vyrovnávací vrstva – Devoskyt 2, 7, 9; Devoskyt Airless 2, 7, 9.
3. Finální vrstva – Devoskyt 1, 2; Devoskyt Airless 1, 2; Devoskyt Válečková.